Zajímavá místa v blízkém okolí

ZOO a zámek Lešná

Jednu z 15 zoologických zahrad v ČR najdete v nejbližším okolí penzionu. Nejen rodiny s dětmi zde mohou strávit příjemný den. Areál je rozdělen do tematických celků dle kontinentů. Zoo Lešná se pyšní celou řadou ojedinělých expozic, bližší informace získáte na jejich oficiálních stránkách.

Hrad Lukov

Zřícenina hradu Lukova se nachází přibližně 5km od penzionu 66. V poslední době zde proběhla rekonstrukce. Nedaleko zříceniny se nachází Králky, horolezci vyhledávané skály.

Hvězdárna Zlín

Nedaleká hvězdárna je otevřena pro veřejnost 3x týdně za jasného počasí, kdy probíhá prohlídka noční oblohy. Každé pondělí se konají přednášky na různá astronomická i neastronomická témata. Kromě odborného programu zde probíhá i mnoho kulturních akcí. Aktuální program, otevírací dobu a další informace najdete na stránkách Zlínské astronomické společnosti

Svatý Hostýn

Významné poutní místo obklopené klidnou přírodou Hostýnských vrhů. Leží nedaleko městečka Bystřice pod Hostýnem ve výšce 736 m. n. m. Vedle samotného kostela je možno navštívit rozhlednu nebo křížovou cestu. Místní restaurace jistě potěší tradiční kuchyní a přátelskými cenami .

Obuvnické muzeum

Tomáš Baťa proslavil Zlín svou obuví napříč kontinenty. Muzeum obuvi nabízí svým návštěvníkům pohled do minulosti a přibližuje vývoj obuvnictví v Baťově Zlíně od jeho počátků až do současnosti. Spolu s Malenovickým hradem patří do Muzea jihovýchodní Moravy.

Lázně Zlín

Zlínské lázně nabízí kryté i venkovní bazény. Letní koupaliště Zelené poskytuje svým návštěvníkům bazén 25 x 20 metrů o hloubce 1,4 až 1,8 metru. Dále tobogán, skluzavku DUO, bazének pro nejmenší, whirpool, ledvinu - bazén atrakcí, lezeckou stěnu či bufet. Mimo letní sezónu, nebo pokud preferujete krytý bazén, můžete využít 50 x 21m krytý baznén. Podrobnosti o cenách a umístění jednotlivých bazénů najdete na oficiálních stránkách zlínských lázní.

Hrad Malenovice

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu - leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Byl založen v 2. polovině 14. století moravským markrabětem Janem Jindřichem. V následujících stoletích prošel několika přestavbami, které z původního gotického středověkého hradu vytvořily renesanční sídlo zámeckého typu, později ještě barokně upravené. Až do poloviny 20. století si hrad udržel funkci obytnou a správní. Aktuality, informace o vstupném a otevírací době najdete na stránkách Muzea jihovýchodní Moravy, jehož je Malenovický hrad součástí.


 

Kontakt

adresa penzionu:
Dolnoveská 66
763 16 Fryšták
telefon:
GSM-brány:
+420 603 894 227
nebo
+420 577 912 735
Email

souřadnice:
šířka Y (LAT) = 49.27499, délka X (LNG) = 17.673921

QR


old web